Tervetuloa tutustumaan Tampereen Reserviläisten toimintaan tiistaina 12.4.2022 klo 17.00 alkaen Ruutisavun toimitiloihin osoitteeseen Etu-Hankkion katu 11, Tampere. 
 
Tilaisuuden aluksi on kahvi- ja virvoketarjoilua, jonka jälkeen itse ohjelma alkaa klo 17.30 yhdistyksen eri toimintamuotojen esittelyllä. Tämän jälkeen on mahdollista tutustua yhdistyksen toimijoihin ja toimintaan tarkemmin muun muassa vapaamuotoisen keskustelun, ammunnan ja liikunnan muodossa. Tilaisuus päättyy klo 19.30.
 
Toivomme ennakkoilmoittautumista tilaisuuteen 8.4.2022 mennessä osoitteeseen toimisto@tampereenreservilaiset.fi.   Voit myös osallistua yhdistyksen esittelyosioon Teamsin välityksellä etänä, mikäli ilmoitat asiasta ennakkoon 11.4.2022 mennessä osoitteeseen juuso.mustonen@oscar.fi
 
Tervetuloa jäseneksemme ja mukaan toimintaamme!
Tampereen Reserviläisten uusien jäsenten tutustumistilaisuus 12.4.2022